IMEI Yedek Alma-Efs Yedeği Nasıl Alınır

Yayın Tarihi Şubat 23, 2016
imei-yedek-alma-1

IMEI(EFS) Yedek almak ne işe yarar ve telefonumuzun İmei yedeğini nasıl alabileceğimizi anlatacagım.. Bazı durumlarda cihazımıza custom rom yani özel bir rom kurduğumuzda efs dosyamız yada modem dosyalarımız değişikliğe ugrayabilir ve cihazın ime numarası silinebilir.. Bu sorun sıklıkla yasanan bir durum değildir ama bazen custom romdan orjinal rom’a döndüğümüzde yada yeni bir özel rom kurduğumuzda basımıza gelebilir..Böyle bir durumda telefonumuzun imei yedeğinin elimizin altında olması cok önemlidir. Efs yedeği almanın sayısız yöntemi vardır ama ben size en basit iki yöntem ögreteceğim.

İlgili Yayınlar  CWM Recovery ile Rom Yedeği Nasıl Alınır

1.YÖNTEM

Öncelikle telefonumuzun root edilmiş olması gerekir. Google  Markeetten root explorer ve Zarchiver programını telefonumuza kuruyoruz. Root explorer programını acıyoruz root izni isterse onaylıyoruz program acıldıgında telefonumuzun sistem dosyalarının olduğu klasörler listelenecek oradan asagı inerek efs klasörümüzü buluyoruz. Efs klasörümüzün üzerine basılı tutup acılan pencereden ”zip this folder” diyerek hafıza kartımızda bir yere kopyalıyoruz daha sonra ihtiyacımız oldugunda Cwm recovery menüden rom kurar gibi flaslayarak imei yedeğimizi yükleyebiliriz..
2.YÖNTEM
 
Yine android marketten EFS IMEİ BACKUP programını telefonumuza kuruyoruz root izni isterse onay veriyoruz
Program acıldıgında efs yedeğimizi nereye kaydetmek istiyorsak seciyoruz ve en altta Save efs(imei)backup yazan yere basıp bekliyoruz ve imei yedeğimiz istediğimiz yere kopyalanıyor
Tekrar geri yüklemek için programı actıgımızda sag üst kösede secenekler isaretine tıklayıp restore diyoruz bu kadar basit..
Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"