CWM Recovery ile Rom Yedeği Nasıl Alınır

Cwm-Recovery

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CWM Recovery ile basitce telefonumuzun rom yedeğini nasıl alabiliriz onu ögreneceğiz.. Telefonumuza farklı bir rom kurmak istediğimizde her ihtimale karsı sorunsuz kullandıgımız romun yedeğini almalıyız.Telefonumuzun yedeğini alabilmemiz için telefonumuzda Cwm recovery yüklü olması gerekir.. Yapılan işlemler bütün telefonlarda ve cwm recovey’lerde genelde aynıdır. Telefonumuzu recovery modda acalım bunun için ses acma+home +power tuslarının üçüne birden basıyoruz. telefon acıldıgında elimizi power tusundan cekip diğer iki tusa basmaya devam ediyoruz recovery menümüz acıldıgında ses acma ve ses kısma tuslarını kullanarak Backup and restore üzerine gelip onaylıyoruz acılan menüden eger yedeğimizi telefonumuzun dahili belleğine almak istiyorsak Backup diyoruz ve yedekleme baslıyor; Fakat yedeğimizi hafıza kartımıza almak istersek ki ben bunu öneririm, Backup from external sdcard secenegini secip onaylıyoruz ve yedek alma işlemimiz bitene kadar bekliyoruz.. Yedek alma kısmında genelde sorun cıkmaz fakat cıkan sorunların % 90’ı yedeğimizi alacagımız yerde yeteri kadar depolama alanı kalmadığı zaman olusur.

Yarıda kesilmiş yada hata alınmıs yedek alma işlemlerinde yeterli hafızanız olup olmadığını kontrol ederek eksik alınan yedeği silerek işlemleri tekrarlayarak yeniden yedek almanız gerekiyor.. yedek alma işlemi bittikten sonra en altta backup complete yazısı cıkacaktır.. telefonumuzun dahili belleğinde yada yedeği hafıza kartımıza almıssak hafıza kartımızda clockworkmod adlı bir dosya olustuğunu göreceksiniz bu dosya bizim Cwm recovery ile aldığımız yedeğimizdir.. Bu klasörün adını sakın değiştirmeyin cünki yedeğimizi geri yüklemeye calıstıgımızda klasörün ismini değiştirirseniz  telefon yedek dosyamızı görmüyor. Şimdide Cwm clockworkmod recovery ile almıs oldugumuz yedeğimizi nasıl geri yükleriz onu ögrenelim

Telefonumuzu yeniden recovery modda acıyoruz ses tuslarımızı kullanarak Backup and restore üzerine gelerek onaylıyoruz yedeğimizi telefon hafızasına aldıysak Restore diyoruz yedeğimizi hafıza kartımıza almıssak Restore from external sdcard secenegini seciyoruz..Acılan ekranda üzerinde tarih ve saat yazan almıs oldugumuz yedek dosyamız görünecek onay veriyoruz ve yes restore diyoruz aldıgımız yedek yüklenmeye baslıyor işlem bittiginde  telefonumuzu yeniden baslatabiliriz.

Cevap Bırakın