Samsung Galaxy Note 6’nın Detayları

Yayın Tarihi Mayıs 6, 2016

not6-2

 

 

 

 

 

 

 

Sosyal blog sitesi Weibo merakla beklenen Galaxy Note 6’nın özelliklerini sızdırdı. Son günlerde Weibo’da beklenen mobil cihazlarla alakalı sızıntı bilgiler paylaşıldı.

Son sızıntı haberine göre Galaxy Note 6’da 5.77 inç’lik (5.8 inç de diyebiliriz) 2560×1440 çözünürlüğünde (QHD) ekran var. Cihazın işlemci bakımından Snapdragon ve Exynos olmak üzere iki modeli olacak. Bir modele Snapdragon 823 (Temelde 820’nin biraz daha yükseltilmiş versiyonu) yer alırken, diğer modele ise Exynos 8890 güç verecek. Ayrıca yeni nesil phablet 6 GB RAM’le geliyor.

İlgili Yayınlar  Samsung S3 Root Atma İşlemi

Diğer özelliklerine bakarsak Note 6’da 256 GB dahili depolama alanı ve 4200 mAh pil var. Yüksek kapasiteli pilin 2 günlük kullanım süresi sağlayabileceği tahmin ediliyor. Bu arada Note 6, IP68 sertifikasına sahip. Yani suya ve toza dayanıklı. Bunlara ek olarak Galaxy Note 6’nın kavisli ekranlı (Edge) ve düz ekranlı olarak çıkması bekleniyor. İşin ilginc tarafı, isimsiz bir tedarik zinciri kaynağı Note 6’nın kavisli ekranla çıkmayacağını, sadece tek bir model olacağını ileri sürüyor. Sonuç olarak söylentileri doğrulamanın herhangi bir yolu yok.

İlgili Yayınlar  Samsung Galaxy Wonder Root Dosyası

SamMobile’ın onaylandığını iddia ettiği yeni rapora göre Galaxy Note 6, USB Type-C portuyla birlikte gelecek.

Yeni Gear VR İle Geliyor

Ayrıca bir diğer “onaylanan” rapor ise yeni Gear VR ile ilgili. Raporda ki bilgilere göre Samsung, Galaxy Note 6 ile birlikte yeni bir Gear VR modeli tanıtacak. Ayrıca halihazırdaki Gear VR modeli microUSB portuyla geliyordu. Note 6 gibi yeni Gear VR modelinin de USB Type-C portuyla gelmesi bekleniyor.

Samsung, Galaxy S7’de yaptığı gibi Galaxy Note 6’yı da ön siparişe sunarken yanında yeni Gear VR modelini hediye edebilir.

İlgili Yayınlar  Samsung Galaxy S4 Lolipop Rom Kurulumu

Öte yandan her iki modelin de 2016’nın ikinci yarısında tanıtılması bekleniyor

 

 

 

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"