Desen Kilidi Unutulan Telefonların Cözümü

Yayın Tarihi Mart 20, 2016

 

desen kilidi sorunu ve cözümü

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Desen kilidinin hemen hemen bütün android telefon kullanıcılarının ortak sorunudur. Telefonumuzun baskaları tarafından iznimiz olmadan kurcalanmasını önlemek amacıyla güvenlik yöntemi olarak genel de desen kilidi kullanırız.Fakat telefonumuz cocuklarımızın yada küçük kardeslerimizin eline gecerse on defa üst üste yanlıs girilmesi sonucu desen kilidi acılamaz hale gelir bizden telefonumuza girmiş olduğumuz gmail adresini ister kilidi aktif etmek için ama bir cogumuz o gmail adresini hatırlayamayız.Bu durumdan kolayca nasıl kurtulmanız gerektiğini anlatacagım. Bu yöntem bütün güvenlik kilitlerinde gecerli ve %100 sonuc alabileceğiniz yöntemdir.

Böyle bir durumla karsı karsıya kalırsanız yapmanız gereken telefonunuzun recovery menüsüne girerek Wipe data factory reset ve Wipe cache partition adımlarını uygulayarak telefonunuza format atmaktır.Format işlemi bittikten sonra reboot system now diyerek telefonumuzu tekrar baslatıyoruz.Formattan sonra ilk acılıs biraz uzun sürebilir bekleyin.. Recovery menüye giriş her marka telefonlar için farklılık gösterebilir. Genel olarak kullanılan telefon modellerinin recovery giriş yöntemlerini burada paylasacağım.

Samsung cihazlar için recovery menüye girmek için ses acma+home tusu+power tuslarına basarak samsung yazısı geldiğinde elimizi power tusundan cekip diğer iki tusa basmaya devam ediyoruz ve recovery menümüz acılıyor(telefonunuzda fabrikanın kurmus olduğu recovery menüsü var vise yatık android simgesi gelecektir burada yapmanız gereken telefonunuzun secenekler tusuna basıp beklemenizdir)

Htc,Sony,Lg ve General mobile marka cihazlar için:ses acma+power tuslarına basılı tutarak acın(ekrana komut yok yazan android simgesi gelirse power tusuna bir defa basarak menüye ulasabilirsiniz.. İşe yaramaz ise secenekler tusunu deneyin)

YENİ BİR MAKALEMİZDE GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE                                  HOSCAKALIN
                    ,,TELEFONDESTEK,,

İlgili Yayınlar  Android Telefonlar da Uygulamalara Şifre Koymak
Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"