ANDROİD TELEFONLAR DA HAFIZA SORUNU VE CÖZÜMÜ

Yayın Tarihi Mart 28, 2016

 

hafıza sorunu

 

TELEFONDESTEKONLİNE‘dan yeni bir konuyla merhaba.Bugün ki konumuz android telefonu olan herkesi ilgilendiren bir sorunun cözümü olacak. Genelde hafızası düşük android cihazlarımız da her zaman basımıza gelebilen bir sorundur depolama sorunu.Yeterli hafızamız olmasına ragmen ”yetersiz depolama alanı” uyarısı alabiliyoruz.Şimdi diyeceksiniz ki hafıza kartına neden bu uygulamaları direk kuramıyoruz cünki telefonumuza inen uygulamalar otomatik olarak telefon hafızasına iner. 4gb lık telefon hafızamız olmasına ragmen biz bu 4gb alanın tamamını kullanamıyoruz.Nedeni ise telefonun sistem dosyalarının olduğu hafıza ve verileri indirmiş olduğumuz depolama alanı yani hafızası farklıdır o yüzden ”yetersiz hafıza” veya ”depolama alanı dolu” uyarısı alabiliriz. Bu sorunu halletmek için basit bir yöntem sunacagım sizlere. Bu yöntem sayesinde uygulamalarınızı hafıza kartınıza kurarak depolama sorunundan kurtulabilirsiniz.En az 4gb‘lık bir hafıza kartı kullanmanızı tavsiye ederim.

Bu işlemi yapabilmek için telefonunuzun root edilmiş olması gerekiyor.Telefonunuz root’lu değilse sitemizin model bölümünden modelinize uygun root anlatımlarına bakarak telefonunuzu root edebilirsiniz.

Google play storeden link2sd programını indirip telefona kuruyorsunuz programı kurduktan sonra gerekli root izinlerini verin diğer yapacagınız işlemleri asagıdaki resimlerden takip ederek yapabilirsiniz kolay gelsin..

LİNK2SD-1 LİNK2SD-2 LİNK2SD-3 LİNK2SD-4Unutmamanız gereken bir sey var bu uygulamayı kurduktan sonra hafıza kartınızı cıkartırsanız kurduğunuz uygulamalara ulasmazsınız ancak hafıza kartınızı tekrar takıp telefonu acıp kapatırsanız uygulamalar tekrar calısacaktır.
YENİ BİR MAKALEDE GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE HOSCAKALIN
,,TELEFONDESTEK,,

 

İlgili Yayınlar  Discovery Cihazlar İçin Hafıza Sorunu Ve Çözümü
Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"