Samsung S5 Mini Stock Rom Yükleme Rehberi

Yayın Tarihi Nisan 22, 2016

galaxy-s5-mini-1

 

 

 

 

 

 

Samsung S5 mini cihazımıza orjinal(stock rom) nasıl yüklenir resimli bir anlatım yapacagım. Hemen hemen her makalemde yaptıgım uyarılardan en önemlisi telefonun İMEİ Yedeğini almanız ve kullandığınız rom la ilgili önemli derecede sorununuz yoksa yazılım yükleme işine kalkısmamanızdır. Macera aramayın arkadaslar yapacagınız yanlıs bir işlem size pahalıya mal olabilir.

İMEİ yedegini yada önemli dosyaların yedeğini almak için yardıma ihtiyacınız olursa sitemizin yedekalma menüsünden yazdığım makalelere göz atmanız yeterli.

 

GEREKLİ DOSYA VE PROGRAMLAR

 

Samsung usb drıver(sürücüler yüklü değilse programlar menüsünden sürücüleri indirip bilgisayarınıza kurun)

4.4.2 (SM-G800HQ) ROM DOSYASI(Rom bölümünden samsung stock romlar konusundan telefonunuza uygun romu indirin)

5.1.1 (SM-G800H) ROM DOSYASI(Rom menüsünden/Samsung stock romlar konusundan uygun romu indirin)

ODİN PROGRAMI(Programlar menüsünden ilgili makaleden indirin)

 

İlgili Yayınlar  Samsung Not 3 SM-N900 Root Ve Rom Yükleme

İndirmiş olduğumuz odin programını rardan cıkartıp masaüstünde bir klasor içine atalım ve indirmiş olduğumuz rom dosyalarınıda aynı klasörün içine atalım.Odin programını yönetici olarak calıstıralım.Option bölümünde Auto reboot ve F.reset time kutucukları işaretli olmalı,Sag tarafta PDA yada AP yazan butona basarak indirmiş olduğumuz tar.md5 uzantılı rom dosyasını secelim odin programı rom dosyasını işlerken donabilir biraz bekleyin düzelecektir. Şimdi telefonumuzu download moduna almalıyız bunun için telefonumuzun ses kısma+home+power tuslarının üçüne birden basılı tutuyoruz ve Warning yazısı geldiğinde ses acma tusuna bir defa bastıgımızda telefonumuz download moduna geciyor.Samsun usb sürücülerimiz yüklü değilse bilgisayarımıza kuruyoruz ve telefonumuzu usb kablosuyla bilgisayarımıza baglıyoruz.Odin programı telefonunuzu tanıdıgında sol üst kösede ID:COM yazan yerde telefonunuzun baglı olduğu comport sayısı olacak ve sol altta Message yazan yerde Added yazması gerekiyor.Şimdi Start butonuna basıyoruz ve rom yükleme işlemi baslıyor. Rom yükleme sırasında telefonunuz bir kac defa tekrar baslatılacak rom yükleme işlemi bitip telefonunuz tamamen acılmadıkca usb kablosunu bilgisayarınızdan cıkarmayın.Rom yükleme işi bittiğinde Sol Üstte  yesil renkte PASS yazısı cıkacaktır. İlk acılıs uzun sürebilir 5-10 dakika kadar süre bilir. Telefonunuz acıldığında kurulumunu yapıp kullanabilirsiniz. ilk olarak rom atacak arkadaslar için asagıya resim atıyorum resme bakarak kuruluma devam edebilirsiniz kolay gelsin..

İlgili Yayınlar  Samsung Galaxy S4 Lolipop Rom Kurulumu

 

s5mini stock rom yükleme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"