Samsung Galaxy S6 Edge Orjinal(stock)Rom Yükleme

Yayın Tarihi Mayıs 7, 2016

S6-1

 

 

 

 

 

 

 

 

S6 Edge Stock(orjinal)rom kurulumuna gecmeden önce her ihtimale karsı telefonunuzun EFS(İMEİ)yedeğinizi alıp bir yerlere kopyalayın herhangi bir terslik sonucunda bu dosyayı tekrar yükleyerek eski imei numaramızı geri getirebiliriz.Bazı durumlarda özellikle ithalatcı firma ile ithal edilip satılan yurtdısı cihazlarında bu İmei sorunu yasanabiliyor. Custom rom kurupta daha sonra orjinal fabrika romuna dönmek isteyenler bu sorunla sıklıkla karsılasabiliyor.Bu durumdan kurtulmanın tek yolu telefonda fabrika romu yüklü iken EFS dosyasının yedeğini almak.Bu konuda yardıma ihtiyacınız olursa sitemizin Yedekalma menüsünden İmei yedekleme adlı makalemize göz atabilirsiniz.

GEREKLİ DOSYALAR

Samsung usb driver(telefonunuza ait sürücüler bilgisayarınızda yüklü değilse Programlar menüsünden telefon modelinize ait driverleri kurun)

Samsung Galaxy S6 Edge Stock Rom(Rom bölümü menüsünden/Samsung stockromlar adlı makaleden indirin)

İlgili Yayınlar  Samsung S3 I9300 S5 Romu Yükleme

Odin(Programlar menüsünden indirin)

İndirmiş olduğunuz odin programını masaüstünde bir klasör içine kopyalayın ve indirdiğiniz rom dosyalarınıda aynı klasörün içine atın. Odin programını yönetici olarak calıstırın ve sag tarafta PDA yada AP yazan butona basarak yüklemek istediğiniz tar.md5uzantılı romu secin program romu işlemeye aldığında donma yapabilir biraz bekleyin.Option yazan bölümde Auto Reboot ve F.reset time kutucukları işaretli olmalıdır. Ayarlar-Geliştirici ayarlar‘dan Usb hata ayıklama modunu aktif etmeniz gerek.Eger Geliştirici secenekler telefonunuzda görünmüyorsa; Ayarlar – Hakkında – Yapım Numarası üzerine 7 defa tıklayarak da bu kısmı açabilirsiniz. Telefonumuzu download moduna alıp bilgisayara usb kablosuyla baglamamız gerek. Ses kısma+home+power tuslarının ücüne birden basılı tutuyoruz Warning yazısı geldiğindeses acma tusuna bir defa basıyoruz ve telefonumuz download moduna geciyor. Şimdi usb kablosuyla telefonumuzu pc’ye baglayalım. Odin programı telefonunuzu tanıdıgında sol üstte ID:COM yazan yerde telefonunuzun baglı olduğu comport sayısı görünecek ve sol altta Message yazan yerde Added yazacaktır. Şimdi start butonuna basıp romu yüklemeye baslıyoruz.Rom yükleme esnasında telefonunuz bir kac defa kapanıp acılacaktır.Rom yüklenip telefonunuz tamamen acılmadıkca usb kablonuzu bilgisayarınızdan cekmeyin. Yükleme işlemi bittiğinde odin programının sol üst kösesinde yesil renkte PASS yazısı cıkacak ve telefonunuz acılmaya baslayacaktır. Rom yüklendikten sonra ilk acılıs uzun sürebilir 5-15 dakika arası. Eger 15-20 dakika sonra tel acılmazSamsung yazısında takılı kalırsa yapacagınız işlem recovery menüsüne girip wipeişlemlerini yapın. Recovery menüye girebilmek için ses acma+home+power tuslarına basılı tutun ve telefon acıldığında power tusundan elinizi cekin ve diğer iki tusa basmaya devam edin recovery menü geldiğinde wipe data factory reset yapın işlem bittiğinde wipe cache partition yapın ve reboot system nowdiyerek telefonu tekrar baslatın bu defa 5-10 dakika içinde acılacaktır gereken kurulumları yapıp telefonu kullanmaya baslayabilirsiniz

İlgili Yayınlar  Samsung Orjinal Usb Driver

 

ROOT İŞLEMİ

S6 Edge on Android 5.1.1 for SM-G925F, SM-G925I, Korean SM-G925S/SM-G925K/SM-G925L, T-Mobile SM-G925T, Canadian SM-G925W8 Modelleri için Root dosyasını Buradan

S6 Edge SM-G925F, SM-G925I, T-Mobile SM-G925T, Canadian SM-G925W8 Modelleri için Root dosyasını Buradan

S6 Edge SM-G925P Modeli için Root Dosyasını Buradan İndirin

İndirmiş olduğunuz tar uzantılı root dosyalarını odin programı ile rom kurar gibi telefonunuza yükleyin.Telefonunuzu tekrar baslattığınızda telefonunuzda super su yada super user adlı bir program varsa root işlemi basarılı bir sekilde gerceklesmiş demektir.

İlgili Yayınlar  Samsung Custom Romlar

    1. emre Aralık 28, 2017
      • TelefonDestek Aralık 29, 2017
    2. erkan Şubat 5, 2018
      • TelefonDestek Şubat 12, 2018

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"