Samsung Galaxy S4 Mini Root Ve Cwm Recovery Yükleme İşlemleri

Yayın Tarihi Nisan 1, 2016
s4-mini-2

TELEFONDESTEKONLİNE‘dan yeni bir konuyla merhaba arkadaslar. Bu yazımız da Samsung S4 Mini cihazımızın root edilmesi ve Cwm recovery yükleme işlemlerinin nasıl yapılacagını anlatmaya calısacagım. Bilmeyen arkadaslar varsa tekrar uyaralım root işleminde cihazınız garanti dısı kalır fakat; işinizi hallettikten sonra root kaldırma işlemini yaparsanız garanti yönünden sorun olmaz. Root işlemi telefonumuzda tam yetkiyi almamıza yardımcı oluyor yani gereksiz fazla uygulamaları kaldırabilir veya kullandığımız rom dan memnun değilsek cihazımıza uygun bir custom rom yükleyebilmek gibi işlemleri yapabilmemizi saglıyor.Tabiki de custom rom yükleyebilmek için cihazımıza uygun bir CWM Recovery(clockwork recovery)yüklememiz sart.

GEREKLİDOSYALAR:

Odin 3.10(programlar/odin menüsünden indirin)

s4mini-recovery-clockwork-6.0.4.5-serrano3gxx.tar(Programlar/recovery menüsünden indirin)

S4Mini_RootKit_v1(programlar/root menüsünden indirin)

İlk olarak telefonunuzun sürücüleri bilgisayarınıza kurulu değilse programlar/sürücüler menüsünden telefonunuza uygun olan sürücüleri indirip bilgisayarınıza kurun. İndirmiş olduğunuz Odin programını masaüstünde bir klasör içine rardan cıkartın ve indirdiğiniz tar uzantılı recovery dosyasınıda rar dan cıkartarak o klasörün içine atın.
İndirmiş olduğunuz S4Mini_RootKit_v1root dosyasını da telefon hafızasına atın.Usb hata ayıklama modu aktif olsun eger aktif değilse ayarlar-geliştirici ayarlar bölümünden usb hata ayıklama yazan yere tik koyun ve aktif edin.Telefonunuzu download moduna alın bunun için
ses kısma+home+power tuslarının ücüne birden warning yazısı gelene kadar basılı tutun Warning yazısı geldiğinde ses acma tusuna bir defa basın telefonunuz download moduna gecmiş olacak şimdi telefonunuzu usb kablosuyla bilgisayarınıza baglayın sürücüler yüklü değilse bilgisayarınızın telefonunuza ait sürücüleri yüklemesini bekleyin.Sürücülerinizin yükleme işlemi bittiğinde odin programı telefonunuzu tanıyacaktır sol üst kösede ID:COM yazan yerde telefonunuzun baglı olduğu port sayısı görünecek sol alt kösede ise message yazan kısımda Added yazısını görürseniz tamamdır. Odin programında Option yazan yerde Auto reboot ve F.reset time kutucuklarının işaretli olması gerek. Sag tarafta PDA yada AP yazan butona basıp indirmiş olduğumuz tar uzantılı recovery dosyamızı seciyoruz ve Start tusuna basıp bekliyoruz recovery dosyamız telefonumuza kısa süre içinde yüklenecektir.Yükleme bittiğinde telefonunuz tekrar baslatılacak telefonunuzu recovery moduna almanız gerek bunun için de telefonunuzu kapatın. Ses acma+home+power tuslarına basın tel acıldığında power tusundan elinizi cekin diğer iki tusa basmaya devam edin recovery menü karsınızda şimdi sıra geldi telefonumuzu Root etmeye install zip from sdcard diyerek daha önceden telefon hafızasına atmıs olduğumuz S4Mini_RootKit_v1.zip dosyasını secip yüklüyoruz ve yükleme bittiğinde telefonun geri tusuna basarak recovery ana menüye gelip reboot system now diyerek telefonumuzu tekrar baslatıyoruz artık telefonumuz root edilmiş oldu telefonumuz acıldığında superuser yada super su adında bir program kurulu olması gerek.

KNOX uyarılarını devre dışı bırakmak için /system/app kısmından
  • KNOXAgent.apk
  • KNOXStore.apk
  • ContainerAgent.apk
dosyalarını silmeyi unutmayın!
YENİ BİR MAKALEDE GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE HOSCAKALIN                                                                  ,,TELEFONDESTEK,,
İlgili Yayınlar  Cwm Yüklemek-Samsung Galaxy Wonder I8150
Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"