Samsung Galaxy S4 Lolipop Rom Kurulumu

Yayın Tarihi Mart 25, 2016

samsung s4 recovery yükleme

 

TELEFONDESTEKONLİNE‘dan tekrar merhaba. Bu makalemizde Samsung Galaxy S4 I9500 marka cihazımıza android 5.0.1 lolipop resmi stock romu nasıl kurabiliriz anlatacagım.
Öncelikle rom kurulumundan önce imei yedeğimizi alalım her ihtimale karsı ve önemli dosya yada resimlerimiz var ise hafıza kartımıza yedekleyelim..Bu resmi romdur yani yükleme sonrası cihazınız garanti dısı kalmaz merak etmeyin.

GEREKLİ DOSYALARIMIZ:

Samsung usb driver(sürücüler yüklü değilse programlar/sürücüler menüsünden indirin ve kurulumu yapın)

I9500XXUHOA7-SER-Service_Firmware.zip rom dosyamız(rom bölümü/stock rom menüsünden indirin)

Odin_3.10.6(programlar/odin menüsünden indirin)

Odin programını indirdikten sonra rar dan cıkartarak masaüstünde bir klasöre kopyalayın ve indirmiş olduğunuz rom dosyasınıda zip arsivinden cıkartarak dosyaları odin klasörünüzün içine atın ve odin programını yönetici olarak calıstırın. Telefonunuzu download moduna almanız gerekiyor bunun için ses kısma+home+power tuslarının üçüne birden basılı tutun ve WARNİNG yazısını gördüğünüzde ses acma tusuna bir defa basın ve telefon download moduna gececektir. Şimdi telefonunuzu usb kablosuyla pc ye baglayın odin bilgisayarınızı tanıdıgı zaman sol üstte ID:COM Yazan yerde telefonunuzun baglı olduğu comport sayısı görünecek ve sol altta message yazan yerde Added yazısı cıkacak.

sol üstte option yazan bölümde Auto reboot ve F.reset time kutucukları işaretli olması gerekiyor.

Bu dosyaları Odin ekranında şu sırayla seçmelisiniz:
BL dosyası ………. tar.md5 dosyası «BL» kısmından
AP dosyası ………. tar.md5 dosyası «AP» kısmından
CP dosyası ………. tar.md5 dosyası «CP» kısmından
CSC dosyası …….. tar.md5 dosyası «CSC» kısmından
Dosyaları eklediğiniz de odin programı dosyaları işlerken donma yapabilir biraz bekleyin düzelecektir.
Asagıdaki resimdeki gibi olacak
 
 
Şimdi start tusuna basıp romun yüklenmesini bekliyoruz telefonumuz bir kac defa tekrar baslatılabilir rom yüklenip telefon tamamen acılmadan usb kabloyu cekmeyin. Telefon acıldıktan sonra ayarlarını kurup kullanmaya baslayabilirsiniz. ilk acılıs uzun sürebilir sabırla bekleyin.Kolay gelsin..
NOT:Telefonda kasma yada ses de cızırtı olan arkadaslar recovery menüye girip wipe data factory reset ve wipe cache partition yapıp telefonunu tekrar baslatsınlar problem düzelecektir..
YENİ BİR MAKALEMİZ DE TEKRAR GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE                                            HOSCAKALIN                                                                       ,,TELEFONDESTEK,,İlgili Yayınlar  Samsung Galaxy S7 Edge Orjinal(stock)Rom Yükleme
Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"