Samsung Galaxy S4 Root ve Cwm Yükleme İşlemleri

Yayın Tarihi Mart 31, 2016
s4
TELEFONDESTEKONLİNE Olarak yeni bir konuyla karsınızdayız. Bu makalemizde Samsung S4 cihazımızın Root işlemlerini ve Cwm recovery yükleme işlemlerini nasıl yapacagımızı anlatacagım. İlk olarak yapılan işlemlerden siz sorumlusunuz anlatılanları eksiksiz yaparsanız herhangi bir sorun cıkmadan işlemleri yapabilirsiniz.
 
GEREKLİ DOSYALARIMIZ

Samsung usb driver(sürücüler yüklü değilse programlar/sürücüler menüsünden indirip bilgisayarınıza kurun)

CF-Auto-Root-gti9500.tar(I9500 root dosyamızı programlar/root menüsünden telefonunuza uygun root dosyasını indiriniz)

Odin v3.10(programlar/odin menüsünden indirin)

Cwm Recovery(telefonunuza ait recovery dosyasını programlar/recovery menüsünden indirin)

İndirmiş olduğunuz odin programı rar yada zip arsivinde ise masaüstünde bir klasör içine programı cıkartın ve dosyanın içine indirmiş olduğunuz tar.md5 uzantılı root dosyasını ve cwm recovery dosyasını atın.(zip yada rar arsivindeyse arsivdeki dosyaları cıkartarak atın)

Odin programını yönetici olarak calıstırın telefonunuzu download moduna almanız gerek bunun için seskısma+home+power tuslarının ücüne birden basın ve telefona Warning yazısı cıktığında bir defa ses acma tusuna basın telefonunuz download moduna gececektir.Şimdi telefonunuzu usb kablosuyla bilgisayarınıza baglamanız gerekiyor eğer ilk defa bilgisayara baglıyorsanız sürücülerin kurulmasını bekleyin sürücüler kurulduktan sonra odin programı telefonunuzu tanıyacaktır.Sol üst kösede ID:Com yazn yerde telefonunuzun baglı olduğu port sayısı görünecek ve Message yazan yerde Added yazısı cıkmalı. Option yazan yerde Auto reboot ve F.reset time kutucukları işaretli olmalı.Sag tarafta AP yada PDA yazan butona basarak indirmiş oldugumuz tar.md5 uzantılı root dosyasını seciyoruz. Her sey hazır artık Start butonuna basabiliriz root dosyası kısa bir süre de telefonunuza yüklenecek ve telefon tekrar baslatılacak telefon tamamen acılmadan usb kablomuzun baglantısını kesmiyoruz telefon tamamen acıldıgında telefonumuzun menüsünde superuser yada super su adında bir program görürsek işlem tamam dır. Cwm yükleme işleminde de root işlemlerinin aynısını tekrarlıyoruz.İndirmiş olduğunuz i9500.zip dosyasının içinde S4 ile uyumlu dokunmatik recovery dosyaları son sürüme kadar mevcut istediğinizi yükleyebilirsiniz.Kolay gelsin yapamayan arkadaslar için asagıya resim atacagım bakabilirler..


s4_root-yükleme

YENİ BİR MAKALEDE GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE                                          HOSCAKALIN
                       ,,TELEFONDESTEK,,

İlgili Yayınlar  Samsung Galaxy A7 (SM-A700FQ) Orjinal Rom Yükleme
Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"