Samsung S6 Stock(orjinal)Rom Yükleme

Yayın Tarihi Mayıs 4, 2016

S6-1

 

 

 

 

 

 

 

 

Rom yükleme işlemine gecmeden önce mutlaka telefonunuzun EFS(İMEİ) yedeğini alın. İmei veya önemli dosyalarınızın yedeklerini almak için yardıma ihtiyacınız olursa sitemizin Yedekalma menüsünden telefon modeliniz hakkında yazılmıs makaleleri okuyabilirsiniz. Yapacagımız işlemler sadece Samsung S6 modeli için gecerlidir. Edge modeli için Samsung menüsünden  Samsung S6 Edge Stock rom yükleme adlı makaleye göz atabilirsiniz. Diğer s6 romlarına Sammobile sitesinden buradan ulasabilirsiniz. Siteye ücretsiz üye olarak farklı romları indirebilirsiniz.

 

GEREKLİ DOSYALAR

Samsung Galaxy S6-5.0.2 (SM-G920F)Stock rom(Rom bölümü/Samsung stockromlar menüsünden indirin)

Samsung Galaxy S6-5.1.1 (SM-G920I)Stock rom(Rom bölümü/Samsung stockromlar menüsünden indirin)

Samsung usb sürücüler(Programlar menüsünden indirin)

Odin Programı(Programlar menüsünden indirin)

İlk olarak telefonunuzun sürücüleri bilgisayarınızda yüklü değilse indirip kurun.

İndirmiş olduğunuz odin programını masaüstünde bir klasör içine kopyalayın ve indirdiğiniz rom dosyalarınıda aynı klasörün içine atın. Odin programını yönetici olarak calıstırın ve sag tarafta PDA yada AP yazan butona basarak yüklemek istediğiniz tar.md5uzantılı romu secin program romu işlemeye aldığında donma yapabilir biraz bekleyin.Option yazan bölümde Auto Reboot ve F.reset time kutucukları işaretli olmalıdır. Ayarlar-Geliştirici ayarlar‘dan Usb hata ayıklama modunu aktif etmeniz gerek.Eger Geliştirici secenekler telefonunuzda görünmüyorsa; Ayarlar – Hakkında – Yapım Numarası üzerine 7 defa tıklayarak da bu kısmı açabilirsiniz. Telefonumuzu download moduna alıp bilgisayara usb kablosuyla baglamamız gerek. Ses kısma+home+power tuslarının ücüne birden basılı tutuyoruzz Warning yazısı geldiğindeses acma tusuna bir defa basıyoruz ve telefonumuz download moduna geciyor. Şimdi usb kablosuyla telefonumuzu pc’ye baglayalım. Odin programı telefonunuzu tanıdıgında sol üstte ID:COM yazan yerde telefonunuzun baglı olduğu comport sayısı görünecek ve sol altta Message yazan yerde Added yazacaktır. Şimdi start butonuna basıp romu yüklemeye baslıyoruz.Rom yükleme esnasında telefonunuz bir kac defa kapanıp acılacaktır.Rom yüklenip telefonunuz tamamen acılmadıkca usb kablonuzu bilgisayarınızdan cekmeyin. Yükleme işlemi bittiğinde odin programının sol üst kösesinde yesil renkte PASS yazısı cıkacak ve telefonunuz acılmaya baslayacaktır. Rom yüklendikten sonra ilk acılıs uzun sürebilir 5-15 dakika arası. Eger 15-20 dakika sonra tel acılmazSamsung yazısında takılı kalırsa yapacagınız işlem recovery menüsüne girip wipeişlemlerini yapın. Recovery menüye girmek için cihazın pilini söküp tekrar takın ardındanses acma+home+power tuslarına basılı tutun ve telefon acıldığında power tusundan elinizi cekin ve diğer iki tusa basmaya devam edin recovery menü geldiğinde wipe data factory reset yapın işlem bittiğinde wipe cache partition yapın ve reboot system nowdiyerek telefonu tekrar baslatın bu defa 5-10 dakika içinde acılacaktır gereken kurulumları yapıp telefonu kullanmaya baslayabilirsiniz

İlgili Yayınlar  Samsung Custom Romlar

Android 5.0.2 ROOT VE RECOVERY YÜKLEME

Android 5.0.2 sürümüne sahip Samsung S6 Root işlemini yapabilmek için ilk olarak telefonumuza Cwm yada Twrp Recovery yüklememiz gerekiyor. Android 5.1.1 sürümüne sahip olan S6 kullanıcıları alttaki konudaki anlatımları uygulayarak bu işlemi yapabilirler..

GEREKLİ DOSYALAR

Android 5.0-için Root dosyası Buradan indirin

Twrp recovery dosyasını Buradan indirin

DESTEKLENEN TELEFON MODELLERİ

SM-G920F (Uluslararası- Avrupa)
SM-G920I (Uluslararası/Asya-Hindistan, Singapur, Avustralya, US, Latin Amerika, vs.)
SM-G9200 (Çin – Dual SIM)
SM-G9208 (Çin)
SM-G9209 (Çin)
SM-G920K (Kore)
SM-G920L (Kore)
SM-G920S (Kore)
SM-G920T (T-Mobile)
SM-G920R4 (US Cellular)
SM-G920T1
SM-G920W8
SM-G920W8 (Kanada)

İlgili Yayınlar  Samsung Galaxy Not 3 SM-N9000Q Orjinal Rom Kurulumu

İndirmiş olduğunuz recovery dosyasını Odin klasörünün içine,root için indirmiş olduğunuz Super su programını da telefonumuzun hafızasına yada hafıza kartımıza atıyoruz.

Root ve Recovery işlemlerini yine Odin programı ile yapacagız

işlemler aynı önce Twrp dosyasını odin ile rom kurar gibi kuruyoruz ve yükleme işlemi bittikten sonra telefonumuzu recovery modunda baslatmamız gerekiyor. Ses kısma+home tusu+power tuslarına aynı anda basıyoruz Samsung acılıs ekranı geldiğinde power tusundan elimizi cekip diğer iki tusa basmaya devam ediyoruz ve Recovery menü karsımızda.İnstall diyoruz ve İndirip telefon hafızamıza yada hafıza kartımıza atmıs olduğumuz Super su programını secip kuruyoruz kurulum bitince Twrp recovery menümüzün ana ekranına gelip Reboot diyoruz ve telefonumuzu tekrar baslatıyoruz. Telefonumuz acıldığında programlar arasında Super su adında program varsa root işlemi basarılı olmus demektir.

İlgili Yayınlar  Samsung Galaxy S4 Mini Root Ve Cwm Recovery Yükleme İşlemleri

ANDROİD 5.1.1 S6-ROOT İŞLEMİ

Android 5.1.1-SM-G920F, SM-G920I, Korean SM-G920S/SM-G920K/SM-G920L, T-Mobile SM-G920T, Canadian SM-G920W8 modelleri için Root dosyasını Buradan

Android 5.1.1-SM-G920P için root dosyası Buradan

Android 5.1.1-S6 SM-G920R4 için Root dosyası Buradan İndirin

Yukarıdaki Root dosyalarını Odin programıyla telefonunuza rom kurar gibi yükleyin.

    1. Erdogan Kaya Mart 29, 2017
      • TelefonDestek Mayıs 8, 2017

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"