Samsung S5 Orjinal(stock)Rom Yükleme

Yayın Tarihi Nisan 19, 2016

samsung-s5-1

 

 

 

 

 

 

 

Bazen yaptıgımız hatalı işlemler sonucunda(rom atma,root etme vs.) telefonumuz acılmaz yada samsung yazısında kalıp kitlenirse yada telefonumuz haddinden fazla yavaslamıs format attıysakta fayda etmemişse tekrar telefonumuza rom atmak zorunda kalabiliriz. Samsung S5 modeline ait orjinal yani stock rom nasıl kurulur bunu basit bir sekilde anlatmaya calısacagım. Hiç bir işlem yapmadan önce telefonumuzda önemli dosyalarımız var ise hafıza kartımıza yedekleyelim ve en önemlisi İMEİ yedeğimizi alalım. Bu konularda deneyiminiz yok ise yazılım atma işini ilk defa yapıyorsanız sitemizin Yedek alma menüsünden telefon modelinize ait yazılmıs makaleler yardımıyla cihazınızın imei yedeğini alabilir yada önemli dosyalarınızı yedekleyebilirsiniz.

İlgili Yayınlar  Samsung Galaxy Wonder Lolipop Rom

 

GEREKLİ DOSYALAR

 

Samsung usb driver(Programlar menüsünden samsung usb sürücüleri indirip bilgisayarınıza kurun)

Odin Programı(Programlar menüsünden indirin)

Samsung Galaxy S5 Orjinal Stock
Asagıda bulunan listeden telefonunuza ait romu indirin.Model bilginiz yok ise telefonunuzun ayarlar/cihaz(telefon)hakkında bölümünden ögrenebilirsiniz.

Asagıdaki romları Rom menüsünden ”Samsung Stock Romlar” konusundan indirebilirsiniz.

Samsung Galaxy S5 Orjinal Stock ROM Listesi

SM-G900A (AT&T)
SM-G900F (Snapdragon)
SM-G900H (Exynos Octa)
SM-G900T (Snapdragon/T-Mobile)
SM-G900P (Sprint)
SM-G900V (Verizon)
SM-G900T1
SM-G900I
SM-G900M
SM-G900W8

 

İlk olarakindirmiş olduğumuz odin programını rarda ise masaüstünde bir klasöre cıkartalım ve indirmiş olduğumuz tar.md5 uzantılı rom dosyamızı da odin klasörünün içine atalım.Odin programını yönetici olarak calıstıralım telefonumuzu kapatıp download moduna alalım. Bunun için Ses kısma+home tusu+power tuslarınını ücüne birden basılı tutuyoruz Warning yazısı geldiğinde ses acma tusuna bir defa basıyoruz ve telefonumuz download moduna girmiş oluyor.Telefonumuzu usb kablosuyla bilgisayarımıza baglayalım odin programı telefonumuzu tanıdığında sol üst kösede İD:COM Yazan yerde cihazın baglı olduğu comport sayısı gözükecek ve sol alt kösede message yazan yerde Added yazısı cıkacaktır. Option bölümünde Auto reboot ve F.reset time kutucukları işaretli olmalı. Sag tarafta Ap yada PDA yazan butona tıklayıp indirip odin klasörünün içine attığımız romu gösteriyoruz.İndirmiş olduğunuz rom tek parca ise Pda kısmında tar.md5 uzantılı dosyayı seciyoruz fakat üç yada dört parca ise sırasıyla PHONE yazan butona tıklayıp MODEM dosyasını,CSC yazan butona tıklayıp CSC dosyasını,Pİtt yazan butona tıklayıp Pitt uazntılı dosyayı seciyoruz.Dosyaları secerken dosyaların boyutuna göre odin programı donma yapabilir biraz bekleyin düzelecektir tüm dosyalarımızı sectikten sonra START butonuna basıp romu yüklemeye baslıyoruz rom yükleme esnasında telefonumuz bir kac defa acılıp kapanabilir tam olarak rom yüklemesi bitip telefon acılmadan usb kablosunu telefondan yada bilgisayardan cıkartmayın.Rom yükleme işi bittiğinde sol üst tarafta yesil renkte PASS yazısı cıkacak ve telefon normal sekilde acılacaktır ilk acılıs uzun sürebilir sabırla bekleyin telefon acıldığında usb kablosunu cıkarıp telefon ayarlarınızı yaparak kullanmaya devam edebilirsiniz.Kolay gelsin.

İlgili Yayınlar  Basit Yoldan Cwm-Twrp Recovery Kurulumu

 

 

 

 

 

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"