Samsung Galaxy Not 3 SM-N9000Q Orjinal Rom Kurulumu

Note3-2

 

 

 

 

 

 

 

 

Samsung Galaxy Not 3 SM-N9000Q model cihazımıza rom yüklemesi nasıl yapılır anlatalım.Her sey den önce bu işlere kalkısmadan yani telefonunuz acıkken telefonunuzun İMEİ(EFS) yedeğini mutlaka alıp bir yerlerde saklayın. Bazen yurtdısı cihazlarda yazılım yüklemesi yapıldıktan sonra yada önceki orjinal romuna dönüslerde imei sorunu yasanabilmektedir. Bazı cihazların imei null olduğuna sahit olduk ve böyle bir durumda cihazın onarımı ve tamiri oldukca pahalıya cıkabilir.Bu sıkıntıları yasamamak adına imei yedeğinizi alın. Bu konuda yardıma ihtiyacınız olursa Yedek alma menümüzde ilgili yazılarımızda nasıl yedek alınacagını anlatmıstık. Gerekli uyarılarımızı da yaptıktan sonra anlatıma gecelim.

GEREKLİ DOSYALARIMIZ

Samsung usb drıver(sürücüler yüklü değilse programlar menüsünden ilgili makaleden sürücüleri indirip kurun)

SM-N9000Q Orjinal(stock)Rom (rom bölümü menüsünden telefon modelinize uygun romu indirin)

Odin Programı (programlar menüsünden indirin)

Arkadaslar öncelikle bahsettiğimiz rom SM-N9000Q cihazına ait bir romdur baska modellere bu romu yüklemeyin. Cünki farklı model not 3’lerde işlemciler de farklı olduğu için romda sıkıntılar cıkacaktır.

İndirmiş olduğunuz odin programını masaüstünde bir klasör içine kopyalayın ve indirdiğiniz rom dosyalarınıda aynı klasörün içine atın. Telefonunuzun Usb Hata Ayıklama modu acık olmalı.Odin programını yönetici olarak calıstırın ve sag tarafta PDA yada AP yazan butona basarak yüklemek istediğiniz tar.md5 uzantılı romu secin program romu işlemeye aldığında donma yapabilir biraz bekleyin. Option yazan bölümde Auto Reboot ve F.reset time kutucukları işaretli olmalı şimdi telefonumuzu download moduna alıp bilgisayara usb kablosuyla baglamamız gerek. Ses kısma+home+power tuslarının ücüne birden basılı tutuyoruzz Warning yazısı geldiğinde ses acma tusuna bir defa basıyoruz ve telefonumuz download moduna geciyor şimdi usb kablosuyla telefonumuzu pc’ye baglayalım. Odin programı telefonunuzu tanıdıgında sol üstte ID:COM yazan yerde telefonunuzun baglı olduğu comport sayısı görünecek ve sol altta Message yazan yerde Added yazacaktır. Şimdi start butonuna basıp romu yüklemeye baslıyoruz.Rom yükleme esnasında telefonunuz bir kac defa kapanıp acılacaktır.Rom yüklenip telefonunuz tamamen acılmadıkca usb kablonuzu bilgisayarınızdan cekmeyin. Yükleme işlemi bittiğinde odin programının sol üst kösesinde yesil renkte PASS yazısı cıkacak ve telefonunuz acılmaya baslayacaktır. Rom yüklendikten sonra ilk acılıs uzun sürebilir 5-15 dakika arası. Eger 15-20 dakika sonra tel acılmaz Samsung yazısında takılı kalırsa yapacagınız işlem recovery menüsüne girip wipe işlemlerini yapın. Recovery menüye girmek için cihazın pilini söküp tekrar takın ardından ses acma+home+power tuslarına basılı tutun ve telefon acıldığında power tusundan elinizi cekin ve diğer iki tusa basmaya devam edin recovery menü geldiğinde wipe data factory reset yapın işlem bittiğinde wipe cache partition yapın ve reboot system now diyerek telefonu tekrar baslatın bu defa 5-10 dakika içinde acılacaktır gereken kurulumları yapıp telefonu kullanmaya baslayabilirsiniz. Root işlemini yapmak için aynı işlemleri tekrarlayın bu defa AP yada PDA butonuna bastıktan sonra not 3 için indirmiş olduğunuz root dosyalarından modelinize uygun olanı secip start‘a basın bukadar.. kolay gelsin

2 Yorum

  1. Selahattin Ocak 16, 2018
    • TelefonDestek Ocak 24, 2018

Cevap Bırakın