Samsung Galaxy Wonder Lolipop Rom

Yayın Tarihi Şubat 29, 2016
Samsung-Galaxy-Wonder-I8150

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cyanogenmod Sayesinde artık lolipop 5.0 Romunu Wonder telefonumuzda kullanabiliriz.. Peki Samsung galaxy wonder telefonumuza lolipop 5.0 rom nasıl kurulur bunu acıklayacagım
İlk olarak burada yapacak larımız sadece Samsung Galaxy Wonder için gecerlidir baska telefonlarda denemeyiniz..Cihazlarınıza custom rom ları kurmanın bazı riskleri vardır telefona uygun olmayan rom kurmak veya kurulum sırasında yapılan hatalar nedeniyle telefonunuz brick olabilir.Birde custom rom lar geliştirilebilen rom lardır yani ilk etapta bir kac olumsuz yanları yada eksiklikleri olabilir. Romu telefonunuza kurarak deneyebilirsiniz eger beğenirseniz kullanmaya devam edersiniz,begenmezseniz de tekrar eski romunuza dönebilirsiniz..

Tabiki romu kurmadan önce telefonumuzda kullandığımız sorunsuz calısan romumuzun yedeğini alıyoruz ayrıca önemli resim yada dosyalarımızı hafıza kartına yedekliyoruz..
Bo romu kurmadan önce telefonumuzda CWM recovery 6.0.4.5 yüklü olmalı.. Çünki lolipop romunu kurabilmemiz için CWM 6.0.5.1 sürümüne yükselteceğiz.. SAKIN 6.0.4.5 recovery ile yüklemeye kalkmayın..

İlgili Yayınlar  Samsung Galaxy S3 En Stabil Rom

BİZE GEREKLİ OLAN DOSYALAR

Cwm recovery 6.0.4.5
Cyanogen mod 12(CM12)
Google play uygulaması için gapps dosyamız(sadece bu rom için kullanılır)


gerekli dosyaları custom rom ve recovery bölümlerinden indirebilirsiniz..dosyalarımızı indirdikten sonra hafıza kartımıza atıyoruz

Telefonumuzu CWM recovery modda acıyoruz  power+ ses acma ve home tuslarına birlikte basıp telefon acıldığında power tusunu bırakarak ses acma ve home tuslarına basmaya devam ediyoruz..
Recovery mod acıldığında ilk olarak Recovery sürümünü 6.0.5.1 sürümüne yükseltmemiz gerek
menüde gezmek için ses acma ve ses kısma tusları,onay için home tusu ve bir önceki menüye geri dönmek yada ana menüye dönmek için kullanyorsunuz..

Önce instal zip diyoruz acılan menüden choose zip from storate sdcard1 seciyoruz hafıza kartımızın dosyalarının oldugu bölüm acılacak oradan daha önce hafıza kartımıza atmıs oldugumuz Cwm recovery 6.0.5.1.zip dosyasının üzerine gelip onaylıyoruz ve acılan menüden yes install recovery diyoruz ve yeni recovery sürümümüzü yüklüyoruz işlem bittiginde telefonun power tusuna uzunca basarak kapanmasını saglıyoruz.. şimdi tekrar telefonumuzu yeni recovery menüde acmak için ses acma+power ve home tuslarının üçüne birden basıyoruz telefon acıldığında power tusunu bırakıp diğer iki tusa basılı tutuyoruz yeni yüklemiş olduğumuz recovery menü acılacak..

İlgili Yayınlar  Samsung Not 3 Root Dosyaları

Şimdi Wipe işlemlerini yapıcaz

Wipe data factory reset diyoruz ve yes wipe all user data diyoruz işlem bittiginde şimdi de Wipe cache partition secip yes wipe cache diyoruz sonra ses tuslarını kullanarak mounts and storage secerek  format system onaylıyoruz ve yes format diyoruz

ses tuslarını kullanarak bu sefer format data and data media(sdcard) secip yes format diyoruz..
Artık yeni romumuzu kurabiliriz power tusuna basarak ana menüden install zip diyoruz ve acılan menüden choose zip from storage sdcard1 secip onaylıyoruz hafıza kartımızdaki dosyalar görünecek daha önce buraya atmıs olduğumuz CM12 zip dosyasını secip  install diyoruz ve yükleme baslıyor yüklemenin bitmesini bekleyin yükleme bittikten sonra aynı işlemleri tekrar ederek son olarak gapps dosyamızı yüklüyoruz işlemler bittikten sonra power tusuyla ana menüden reboot system now diyoruz yada power tusuna uzun süre basarak telefonun yeniden acılmasını saglıyoruz ilk acılıs bu romda cok uzun sabırla bekleyin yaklasık 50 dakikayı bulduğu olmustur.. Telefonunuz acıldıktan sonra kurulumunu yaparak kullanmaya baslayabilirsiniz..

İlgili Yayınlar  Samsung S3 Cwm Recovery Yükleme
Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"