Samsung S3 Kitkat rom(4.4.4)Yükleme

Samsung S3 rom

 

Samsun Firması Galaxy S3 serisi için 4.3 sürümünden sonra güncelleme gelmeyeceğini acıklamıstı.. bunun üzerine bir cok müsterisinin tepkisini almıstı ki tepkiler normaldi..Zamanında 60 milyona yakın rekor bir satıs sayısına ulasmıstı s3 ile.. Cm geliştiricileri tabiki bu işin peşini bırakmayarak yine imdadımıza yetişiyor.. Öncelikle telefonunuz root edilmiş,Cwm yüklenmiş olması gerek..
Root işlemlerini ve cwm işlemlerini yapmadıysanız Modeller menümüzden Samsung secerek  s3 root etme ve samsung s3 cwm yükleme konularımızdaki işlemleri yaparak buradan devam edelim..

İLk olarak Cm-11-20140708-SNAPSHOT-M8-I9300.zip romumuzu ve Gapps dosyamızı RomBölümü/CustomRomlar menüsünden indiriyoruz ve telefonumuzun hafıza kartına atıyoruz

Telefonumuzu Cwm recovery moduna alıyoruz ses acma+home+power tuslarına birlikte basıyoruz ve telefon acıldığında elimizi power tusundan cekerek diğer iki tusa basmaya devam ediyoruz..
Cwm recovery acıldığında ilk olarak wipe data factory reset diyoruz işlem bittiğinde bu defa wipe cache partition diyoruz advanced bölümünden wipe dalvik cache yapıyoruz ve fix permission diyoruz eski roma ait kalıntıları temizlemiş olduk.. recovery ana menüye gelerek install zip from sdcard diyoruz acılan pencereden choose zip from external sdcard diyoruz.. İndirip hafıza kartımıza atmıs oldugumuz romu bulup yüklüyoruz işlem bittiğinde bu defa Gapps paketini aynı sekilde rom kurar gibi kuruyoruz..Gapps paketimizi de kurduktan sonra reboot system now diyoruz ve telefonumuzu tekrar baslatıyoruz.. İlk acılıs uzun sürecektir tedirgin olmayın..Hayırlı olsun

Cevap Bırakın