Samsung S3 I9300 S5 Romu Yükleme

Samsung S3 rom

 

S5 Port Rom Kurulumunu Samsung S3 marka cihazımıza nasıl kurabiliriz anlatacagım.Bazen kullandığımız rom dan sıkılır farklı ara yüzü ve farklı özellikleri olan bir rom kullanmak isteriz. Eger sizde bu sekilde düşünüyorsanız bu rom tam size göre. Emegi gecen romu geliştiren Xda forum üyelerinden qaraqumus arkadasımıza tesekkür ederiz sizde olmasanız telefonlardaki sıkıcı ve insanı deli eden stock romları kullanmak zorunda kalacagız.. Bu rom karma bir S5 romudur  içinde Note 4 ve S5 özelliklerini barındıran aroma bir rom.Arkadasımız romu portlayarak Samsung Galaxy S3’e uyarlamıstır. Orjinal telefonlar için yapılmıs bir rom dur. Fake(clon ) Telefonu olanlar sakın yüklemeyin telefonunuz bir daha acılmayabilir..Romu denemek için sabırsızlandığınızı biliyorum fazla uzatmadan kurulumu anlatmaya gecelim..

İlk olarak bu romu kurabilmek için telefonun root edilmiş ve cwm recovery yüklenmiş olması gerekiyor.. Eğer telefonunuzda bunlar mevcut değilse sitemizin Samsung menüsünden telefon modelinize ait ilgili anlatımları uygulayarak kurulumu yapın..

Arkadaslar telefonunuzun rom yedeğini almadan kesinlikle yükleme yapmayın.. İlk defa rom kuran arkadaslar için bu romu kurmak biraz karısık olacagından kurulum için bir video yükleyeceğim videoyu adım adım izleyip kurulumu yaparsanız hiçbir sorun olmadan kurulumu bitirebilirsiniz.. Eger aklınızda bu romu kurmak için soru işareti varsa video daki arkadas romu bizzat kendi telefonuna kurmus ve rom özelliklerini tam olarak anlatmıstır.

Önce romu indirelim QS-I9300-KK-FINAL(OE1).zip Buradan romu indirebilirsiniz.. Eger indirme işlemi basarısız olursa yorum atın alternatif bir link vereyim..Kurulum için kullanılan Cwm recovery 6.0.4.7 sürümüdür sitemizde bu sürüm mevcuttur PROGRAMLAR/menüsünden telefonunuza ait yazılmıs makaleden indirip telefonunuza kurun sonrasında videodan rom kurulumuna devam edin, telefonunuz da cwm recovey var fakat sürüm düşük se indirdiğiniz Cwm 6.0.4.7 zipli dosyayı rom kurar gibi flaslayarak telefonunuza kurun kolay gelsin

 

Cevap Bırakın