Samsung S3 Root Atma İşlemi

Samsung S3 rom

 

 

 

 

 

 

 

Root işleminin amacını ve root atmanın ne gibi artıları ve eksileri   oldugunu daha önceki konularımızda anlatmıstık,Peki root nedir ve nasıl atılır kısaca bahsedelim. Root cihazımızda bütün yetkileri elimize alabilmek,gerekli izinleri verebilmektir. Cihazımızda gereksiz dosyaları kaldırmak,performans arttırıcı bazı özel programları cihazımızda calıstırabilmek için root işlemini yaparız. Riski varmıdır evet vardır hata ile bilmediğimiz yada sisteme ait silinmemesi gereken bir dosyayı silersek telefonumuz kullanılmaz hale gelebilir..Root işlemini yaptıgınız da cihazınız garanti dısı kalacaktır fakat root programını kaldırarak tekrar cihazınızı garantili eski haline almanız mümkündür..

GEREKLİ DOSYALARIMIZ:

Odin 3.0.7(programlar /Odin menüsünden 3.0.7 sürümünü indirin)
Samsung s3 root dosyası(programlar/root bölümünden modelinize göre indirin)
Samsung s3 sürücüler (programlar menüsünden telefonunuza ait olan sürücüleri indirin ve bilgisayarınıza kurun)

İlk olarak telefonumuzdan ayarlar kısmından geliştirici seceneklere gelerek usb hata ayıklama modunu acıyoruz.
indirdiğimiz programları masa üstünde bir klasore cıkartıyoruz ve telefonumuzu kapatıyoruz. download moduna almak için ses acma+home+power tuslarına aynı anda basıyoruz

telefonumuzun ekranı resimdeki gibi olacak şimdi odin programını yönetici olarak calıstırıyoruz
ve telefonumuzu usb kablosuyla bilgisayarımıza baglıyoruz  odin programı telefonumuzu tanıdığında sol üst tarafta comport yazan yerde telefonumuzun baglı olduğu port sayısı cıkacak ve mavi renkte olacaktır.

Option bölümünde sadece Auto reboot ve f.reset time kutucukları işaretli olmalı eger fazla bir kutu işareti varsa kaldırın. Şimdi sag bölmede PDA butonuna basarak indirmiş olduğumuz samsung s3 root dosyamızı tar.md5 uzantılı olan dosyamızı seciyoruz ve start butonuna basıyoruz işlem bitmeden usb kablomuzu cekmiyoruz yükleme işleminde telefonunuz bir kac defa kapanıp acılabilir.. Yükleme işlemi bittiğinde sol üstte PASS yazısı cıkacak şimdi usb kablomuzu telefonumuzdan cıkartabiliriz.

Telefon yeniden basladıgında uygulamalar içinde supersu yada super user diye bir program olduğunu görürseniz telefonumuz root edilmiş demektir.

İKİNCİ YÖNTEM:

KingoRoot programı(programlar/root menüsünde s3root dosyası konusundan indirin)

Programı bilgisayarınıza kurun ve telefonunuzun usb hata ayıklama modunu acın eger sürücüleriniz yüklü değilse otomatik indirip kuracaktır.Sürücülerinizi bulamaz ise sitemizin programlar menüsünde sürücüler kısmı var oradan telefonunuza ait sürücüleri kurun.
Program telefonunuzu tanıdıgında asagıdaki gibi bir ekran cıkacak

Telefonun ekranında asagıdaki gibi bir uyarı alırsanız kutucugu işaretleyip ok diyoruz

Root butonuna basıyoruz ve işlemin bitmesini bekliyoruz işlem bittiğinde asagıdaki resimdeki gibi FİNİSH yazısı cıkacak butona bastıgımızda işlem tamamdır

 

Cihazımızdan root işlemini kaldırmak için REMOVE ROOT butonuna basarak root işlemini kaldırabilirsiniz..

Cevap Bırakın