Samsung Galaxy W Wonder I8150 Root Etmek

Yayın Tarihi Şubat 19, 2016
Samsung-Galaxy-Wonder-stabil rom

 

 

ROOT

Root işlemi cihazda tam denetimi ele almak için yapılır.Bu nedemek oluyor cihazımıza orjinal rom harici custom rom yükleyebiliriz,cihazımızdan istediğimiz dosyayı yada programı kaldırabiliriz yada performansı arttırmak için sadece root ederek calıstırabileceğimiz programları yükleyebiliriz..Peki cihazımızı root etmenin bir sakıncası varmı der gibisiniz? tabiki bu işlemin avantajları oldugu gibi dez avantajlarıda vardır.Örnek verecek olursak;
1- cihazınız garantili ise bu işlemi yaptıktan sonra cihazınız garanti dısı kalacaktır.(cihazınız bir hata sonucu kullanılamaz hale gelirse yetkili servis cihaz root edilmiş oldugu için garanti kapsamı dısında tutacaktır.)
2- Hata ile sistem dosyalarından birini silerseniz cihazınız çökebilir.
Fakat cihazınızı root edebildiğiniz gibi Unroot’da edebilirsiniz yani işiniz bittiginde root işlemini kaldırabilirsiniz bu sayede cihazınız tekrar garanti kapsamına girer… Kısa bir acıklama yaptıktan sonra gelelim işlemimizi nasıl yapacagımıza;
    
                                                                DİKKAT

Bu işlem sadece Samsung galaxy wonder I8150 için gecerlidir baska cihazlarda denemeyin..Bu takım işlerde deneyiminiz yoksa yada macera arıyorsanız yapmanızı tavsiye etmem..Çünki yapacagınız bir hata sebebiyle cihazınız kapanabilir..Ama dert etmeyin kapanan cihazlarınız için belli bir ücret karsılıgında teknik destek saglıyoruz..Acmayı basaramadıgınız cihazlarınız varsa İletişim bölümünden bize ulasabilirsiniz.. Adımları doğru bir sekilde yaparsanız hiç bir problem olmadan cihazınızı root edebilir ve kullandığınız rom sıkıntılı ise cihazınıza uygun,performansı daha iyi bir custom rom kurabilirsiniz..Uyarımızıda yaptıktan sonra anlatıma gecebiliriz..
Kullandıgınız bilgisayarda windows7 ve üzeri bir işletim sistemi kurulu olursa bilgisayarın telefonu tanıması daha kolay olacaktır..
İlk olarak yapmamız gereken cihazımıza ait sürücüleri bilgisayarımıza yüklememiz gerek
sürücülere sitemizin Programlar menüsünden samsung usb drıver adlı makalemizden cihazınıza ait sürücüleri indirip bilgisayarınıza kurabilirsiniz..
Sürücülerimizi yükledikten sonra telefonumuzun ayarlar kısmına gelerek sırasıyla: Ayarlar/Uygulamalar/Gelişim/USB Hata Ayıklama yazan yere işaret koyarak USB Hata ayıklamayı aktif ediyoruz
daha sonra telefonumuzu bilgisayarımıza  usb kablosuyla baglıyoruz bu sırada bilgisayar telefonumuza ait sürücüleri kurmaya baslayacak
sürücüler yüklendikten sonra yine sitemizin Programlar sekmesinde ki root yazan yere tıklayarak cihazınıza ait root.rar dosyasını indirin.
root.rar dosyanızı masa üstünde bir klasöre cıkarttıgınız da update.zip diye bir dosya göreceksiniz
bu dosyayı telefonunuzun  dahili hafızasına kopyalayın
daha sonra cihazınızı recovery modda yani yükleme modunda acmanız gerekiyor kolay yapabilmeniz için asagıya resimleri koydum..
 
 
İlk olarak telefonunuzu kapattıktan sonra yukarıdaki resimdeki gibi üç tusa aynı anda basıyoruz telefon acıldığında elimizi power tusundan cekip Ses acma ve home tusuna basmaya devam edip bekliyoruz asagıdaki resim gibi olana dek..
 
telefonumuz bu sekil oldugunda resimdeki işaretli yere yani sencenekler tusuna basıyoruz ve karsımıza ingilizce bir menü yani recovery menü cıkacak telefonunuzun ses acma veya kısma tuslarını kullanarak sırasıyla:
1-Apply update from sdcard diyoruz 
acılan menüden yüklediğimiz update.zip dosyasının üzerine gelerek Home tusuna basarak onaylıyoruz ve yükleme işlemini baslatıyoruz
2-Yükleme işlemi bittikten sonra reboot system now secenegini home tusuyla onaylayarak telefonun yeniden baslamasını saglıyoruz.. 
telefonumuz tekrar acıldığında telefonumuza superuser uygulamasının yüklendiğini görüyoruz ve işlem tamamdır..
İlgili Yayınlar  En Stabil Cwm Rom-Galaxy Wonder
Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"