Samsung Galaxy A7 (SM-A700FQ) Orjinal Rom Yükleme

Yayın Tarihi Haziran 20, 2016

samsung a7-1

Samsung Galaxy A7 marka cihazımıza Odin ile Rom yükleme işlemine gecmeden önce mutlaka telefonunuzun EFS(İMEİ) yedeğini alın.İmei veya önemli dosyalarınızın yedeklerini almak için yardıma ihtiyacınız olursa sitemizin Yedekalma menüsünden telefon modeliniz hakkında yazılmıs makaleleri okuyabilirsiniz.

İlk olarak telefonunuzun sürücüleri bilgisayarınızda yüklü değilse Programlarmenüsünden telefon modelinize ait konulardan sürücülerinizi indirip kurabilirsiniz.

GEREKLİ DOSYALAR

Samsung Galaxy A7(SM-A700FQ) Orjinal(stock) Rom ( Rom bölümü menüsünden telefonunuza ait romu indirin)

Odin Programı(Programlar menüsünden indirin)

İndirmiş olduğunuz odin programını masaüstünde bir klasör içine kopyalayın ve indirdiğiniz rom dosyalarınıda aynı klasörün içine atın. Odin programını yönetici olarak calıstırın ve sag tarafta PDA yada AP yazan butona basarak yüklemek istediğiniztar.md5uzantılı romu secin program romu işlemeye aldığında donma yapabilir biraz bekleyin.Option yazan bölümde Auto Reboot ve F.reset time kutucukları işaretli olmalıdır. Ayarlar-Geliştirici ayarlar‘dan Usb hata ayıklama modunu aktif etmeniz gerek.Eger Geliştirici secenekler telefonunuzda görünmüyorsa; Ayarlar – Hakkında – Yapım Numarası üzerine 7 defa tıklayarak da bu kısmı açabilirsiniz. Telefonumuzudownload moduna alıp bilgisayara usb kablosuyla baglamamız gerek. Ses kısma+home+power tuslarının ücüne birden basılı tutuyoruz Warning yazısı geldiğindeses acma tusuna bir defa basıyoruz ve telefonumuz download moduna geciyor. Şimdi usb kablosuyla telefonumuzu pc’ye baglayalım. Odin programı telefonunuzu tanıdıgında sol üstte ID:COM yazan yerde telefonunuzun baglı olduğucomport sayısı görünecek ve sol altta Message yazan yerde Added yazacaktır. Şimdistart butonuna basıp romu yüklemeye baslıyoruz.Rom yükleme esnasında telefonunuz bir kac defa kapanıp acılacaktır.Rom yüklenip telefonunuz tamamen acılmadıkca usb kablonuzu bilgisayarınızdan cekmeyin. Yükleme işlemi bittiğinde odin programının sol üst kösesinde yesil renkte PASS yazısı cıkacak ve telefonunuz acılmaya baslayacaktır. Rom yüklendikten sonra ilk acılıs uzun sürebilir 5-15 dakika arası. Eger 15-20 dakika sonra tel acılmaz Samsung yazısında takılı kalırsa yapacagınız işlem recovery menüsüne girip wipe işlemlerini yapın. Recovery menüye girebilmek için ses acma+home+powertuslarına basılı tutun ve telefon acıldığında power tusundan elinizi cekin ve diğer iki tusa basmaya devam edin recovery menü geldiğinde wipe data factory reset yapın işlem bittiğinde wipe cache partition yapın ve reboot system nowdiyerek telefonu tekrar baslatın bu defa 5-10 dakika içinde acılacaktır gereken kurulumları yapıp telefonu kullanmaya baslayabilirsiniz

İlgili Yayınlar  Samsung Galaxy Ace Gt-S5830İ Orjinal Rom Yüklemek

ROOT YAPMAK VE RECOVERY YÜKLEMEK

Root ve Recovery yükleme işlemini  Odin ile yapmak içinBuradaki konudan,Odin programı olmadan Recovery yüklemek için Buradaki konudan yararlanabilirsiniz.   

Root dosyalarınızı Programlar menüsünden telefon modelinize ait konulardan indirebilirsiniz.

Recovery dosyalarınızı da Programlar menüsünden ”Samsung recovery dosyaları” adlı makaleden indirebilirsiniz.

TWRP Recovery dosyaları için Programlar menüsünden ”TWRP Recovery Dosyaları”adlı makaleden indirebilirsiniz.

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"