En Stabil Cwm Rom-Galaxy Wonder

Yayın Tarihi Şubat 22, 2016
Samsung-Galaxy-Wonder-stabil rom

 

Stabil Romlar akıllı telefonlar için her daim vazgecilmez olmustur Orjinal rom Samsung galaxy Wonder model cihazlarda belli bir zaman sonra asırı derecede donma ve kasma yapabiliyor.. Biz sizin için telefonunuzda en stabil calısan bu CyanogenMod 9  4.0.4 rom’u nasıl kurabileceğinizi anlatacagız.. Rom’u kurmadan önce mutlaka CWM ile yedek alın.

Telefonumuzda Cwm nin kurulu olması gerekiyor,yeni baslayanlar sitemizin Samsung menüsünden cwm kurma konusuna bakabilir.. yedek almayı bilmeyenler de yedek alma menüsünden ihtiyacları olan konuya ulasabilirler,

GEREKLİ OLAN DOSYALAR

CyanogenMod 9  4.0.4 final sürümü

Ve google play uygulaması

Gerekli programları Rom bölümünden indirebilirsiniz(custom rom)

İlgili Yayınlar  Samsung Galaxy S4 Root ve Cwm Yükleme İşlemleri

Arkadaslar bu rom’u kurabilmemiz için telefonumuzda Cwm recovery 6.0.4.5 sürümünün yüklü olması gerekir eger recovery sürümünüz düşük ise Cwm recovery 6.0.4.5 yüklemeniz gerekir..
Yüklemeye gecmeden önce önemli dosyalarınız varsa resim,rehber vs. hafıza kartınıza yedekleyin

İlk olarak indirdiğimiz custom romu zip dosyasından cıkarmadan oldugu gibi google play uygulamasıyla birlikte(gapps) telefonumuzun hafıza kartına kopyalayın.Telefonumuzu kapatıp
ses acma+power ve home tuslarına basıp telefon acıldıgında power tusunu bırakıp diğer iki tusa basmaya devam ederek recovery menümüzü acıyoruz..menüde yukarı asagı gezmek için ses acma ve ses kısma tuslarını,onaylamak için home tusunu menüden bir önceki menüye geciş içinde power tusunu kullanacagız..önce Wipe data factory reset seceneginin üzerine gelip onaylıyoruz acılan menüde delete all user data yı secip onaylıyoruz işlem bittiğinde bu defa Wipe cache partition seceneğini secip onaylıyoruz ve yes wipe cache diyoruz işlem bittiğinde Advanced seceneginin üzerine gelip onaylıyoruz ve wipe dalvik cache secip onaylıyoruz acılan menüden yes wipe dalvik cache diyoruz wipe işlemlerimiz bittiğine göre artık romumuzu kurabiliriz..

İlgili Yayınlar  Samsung Galaxy A7 (SM-A700FQ) Orjinal Rom Yükleme

Power tusuna basarak ana menüye dönüyoruz install zip from sdcard secip acılan menüde choose zip from external sdcard diyoruz hafıza kartımızdaki dosyalarımız gözükecek buradan daha önce kopyalamıs oldugumuz cyanogenMod9 adlı zip dosyasını seciyoruz ve acılan menüden yes diyerek kuruluma baslıyoruz kurulum bittiginde en altta install from sdcard complete yazısı gelecektir. aynı yükleme işlemini rom ile beraber hafıza kartımıza kopyaladıgımız googleplay uygulaması (gapps adı ile baslayan dosya) içinde yapıp kuruyoruz, gapps dosyamızında kurulumu bittikten sonra power tusu ile ana menüye dönerek reboot system now diyoruz ve telefonumuzu tekrar baslatıyoruz ilk acılma uzun sürebilir sabırla bekleyin hayırlı olsun..

İlgili Yayınlar  Samsung Galaxy A8 (A800FQ) Orjinal Rom Yükleme
Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"