Basit Yoldan Cwm-Twrp Recovery Kurulumu

Yayın Tarihi Mayıs 2, 2016

CWM-recovery-yükleme

 

 

 

 

 

Cwm-Twrp Recovery kurulumunu daha önce Odin programı ile bilgisayarımıza baglayarak nasıl yapacagımızı anlatmıstık.Fakat  odin ile sadece tar.md5 uzantılı recovery dosyaları kurulabilmektedir. Recovery.img uzantılı Cwm-Twrp recovery menüsünü basit bir sekilde,telefonumuzu bilgisayara baglamadan nasıl kurabileceğimizi anlatacagım. Anlatacagım bu yöntem tüm telefon modelleri için gecerlidir.

 

KURULUM İÇİN GEREKLİ DOSYALAR

Öncelikle belirtelim bu yöntemi uygulayabilmek için telefonumuzun Root edilmiş olması gerekiyor.Telefonunuz root’lu değilse modeller kısmından(Samsung,htc,lg vs.) telefon modelinize ait yazılmıs Root etme konularındaki anlatımları uygulayarak telefonunuzu root edebilirsiniz.

İlgili Yayınlar  Photo Recovery Shop

Rashr-FlashTool apk dosyası(googleplay dan indirin)

Cwm-Twrp recovery dosyası(Programlar menüsünden telefon modelinize ait recovery dosyalarından indirin)

Telefonumuzu root ettikten sonra indirmiş olduğumuz recovery dosyasını  zip arsivinden cıkartıyoruz ve img uzantılı recovery dosyamızı hafıza kartımıza atıyoruz.
Googleplay dan Rashr-FlashTool programını telefonumuza kuruyoruz ve programı acıyoruz root izni isteyecek root izni veriyoruz.Program acıldıktan sonra depolamadan sec diyerek hafıza kartımıza attıgımız recovery.img dosyasının üzerine tıklıyoruz ”recovery secildi eminmisiniz” diye soracak evet diyeceksiniz yükleme bittikten sonra recover menüde baslat diyoruz ve recover menümüz acılıyor. Bu kadar basit kolay gelsin.

İlgili Yayınlar  Samsung Galaxy Ace Gt-S5830İ Orjinal Rom Yüklemek

 

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"