Samsung Galaxy S3 mini Cwm Recovery Kurulumu

Yayın Tarihi Mart 9, 2016
s3 mini-Root ve Recovery

 

 

 

 

 

 

 

 

Samsung S3 Mini Gt-I8190 model telefonumuza Cwm recovery nasıl kurulur onu anlatacagız. İşlemimizi yine Odin programıyla yapıyoruz daha önce S3 mini için Twrp recovery kurulumunu anlatmıstık aynı işlemleri bu defa Cwm Recovery için yapıcaz yöntem yine aynı..

GEREKLİ DOSYALAR:

Samsung Usb Driver(sürücüleriniz yüklü değilse Programlar / Sürücüler menüsünden telefonunuza ait sürücüleri indirip kurun)

ODİN 3.07(programlar / Odin menüsünden indirin)

Recovery-clockwork-touch-6.0.2.7-golden.tar.md5(Programlar / Recovery menüsünden indirin)


İlk olarak odin programı rar yada zip arsivinde ise arsivden cıkararak masa üstünde bir klasörün içine kopyalayın Telefonu kapatıp download moduna almak için ses kısma+home+power tuslarına birlikte basıyoruz Warning yazısı cıktığında ses acma tusuna basıyoruz ve telefonumuz download moduna geciyor.Şimdi odin programını yönetici olarak calıstırıp usb kablomuzla telefonumuzu bilgisayara baglıyoruz odin programı telefonumuzu tanıdığında sol üst kösede comport yada ID yazan yerde telefonumuzun baglı olduğu port sayısı mavi renkte olacak.. Sag tarafta Pda yada Ap yazan yere basıp indirmiş olduğumuz Recovery-clockwork-touch-6.0.2.7-golden.tar.md5 dosyamızı secip start butonuna basıyoruz kısa bir süre içinde Cwm telefonumuza yüklenecek ve telefonumuz yeniden baslatılacak telefon sorunsuz basladıysa usb kablonuzu bilgisayarınızdan cekebilirsiniz.. Zaten telefonunuz acılmaz yada samsung yazısında takılı kalırsa yüklediğiniz recovey dosyanız telefonunuza uygun dğildir yada yanlıs recovery yüklemişsinizdir. Telefonumuz acıldıysa Recovery menümüzü acalım telefonumuzu kapatalım bu defa ses acma+home+power tuslarına basalım ve samsung yazısı geldiğinde power tusundan elimizi cekip diğer iki tusa basılı tutalım recovery menümüz acılacaktır.Artık telefonumuza uygun Custom romları yükleyebiliriz.

İlgili Yayınlar  Samsung S5 Root Dosyası

YENİ BİR MAKALEMİZDE GÖRÜŞMEK DİLEĞİYLE                                                   HOSCAKALIN
                                   ,,TELEFON DESTEK,,

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"