Apple iPhone XS ve XS Max için OLED ekran tedarikçisi LG

Yayın Tarihi Eylül 15, 2018

Apple reportedly adds LG as second OLED display supplier for iPhone XS and XS Max

Apple, Kore teknoloji haber sitesi ETNews‘e göre, LG Display‘i ikinci esnek OLED ekran üreticisi olarak seçti. Olası bir alternatif OLED ekran tedarikçisi olarak LG‘yi kullanan Apple’ın söylentileri Haziran ayında sızdı ve bugünkü haberler, LG‘nin OLED panellerinin son zamanlarda Apple’ın kalite testlerini geçtiği iddia ediliyor.

Şimdiye kadar, Samsung, iPhone X piyasaya sunulduğundan beri Apple’ın tek OLED ekran tedarikçisiydi. İlk anlaşmada yaklaşık 100 milyon OLED ekran sağlamayı kabul eden Samsung, şirketin fiyatlandırmayı kontrol etmesini sağlayan bir tekelden yararlanmıştı. LG ikinci bir tedarikçi olarak resme girerse, Apple’ın Samsung’a olan güvenini en aza indirebilir.

İlgili Yayınlar  Orijinal Zil Sesleri

Anlaşma devam  ederse gelecekte, LG Display OLED ekranları büyük olasılıkla OLED ekranlarını  ilk kullanan iPhone modelleri olan iPhone XS ve XS Max için kullanılacak.  LCD ekran kullanması nedeniyle iPhone XR için OLED ekran kullanılmayacak. LG, kendi V30 akıllı cep telefonu için OLED ekranlarını kullanıyor.

LG nisan ayında Apple‘ın OLED ekran taleplerini karşılayamadığını bildirmiş olmasına rağmen, Apple’ın kalitesinden kuşku duyduğu yeni OLED ekranlar;Apple’ın kalite testlerinden basarı ile gectiği bildirildi. ETNews kaynağı ayrıca LG‘nin yeni OLED üretim tesisinde seri üretime geçtiğini bildiriyor, dolayısıyla LG ekranları düşündüğümüzden daha yakın bir zamanda yeni İphone’ler de kullanılmaya baslanabilir.

İlgili Yayınlar  FIFA 19'un İlk İnceleme Puanları Geldi: Oyun Muhteşem

Enjoyed this video?
Apple reportedly adds LG as second OLED display supplier for iPhone XS and XS Max
"No Thanks. Please Close This Box!"