General Mobile Discovery Stock Rom Yükleme

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

General Mobile Discovery modeli için stock rom yüklemesini anlatacagım. Stock romun zamanla donma,kasma sorunlarından bıkıp custom romlar yüklemeye yönelsekte son kurtarıcı olarak yine stock roma dönmek isteriz. Çünki custom romlar bazen tam olarak istediklerimizi karsılamayabilir.

Rom kurulumuna gecmeden önce telefonumuzun usb sürücülerini bilgisayarımıza kurmamız gerekiyor ve telefonunuzun geliştirici seceneklerinden usb hata ayıklamayı aktif etmeniz gerekiyor.Geliştirici secenekler telefonunuzda acık değilse Ayarlar-Cihaz Hakkında-yapım numarasına 10 defa tıkladığınızda geliştirici secenekler acık olacaktır.

GEREKLİ DOSYALAR

GENERAL MOBİLE DİSCOVERY ORJİNAL ROM 4 GB(ROM BÖLÜMÜNDEN İNDİRİN)

GENERAL MOBİLE DİSCOVERY ORJİNAL ROM 16 GB(ROM BÖLÜMÜNDEN İNDİRİN)

GN_MTK_USBDriver-Factory_V1.1.0 Usb driver(programlar bölümünden general mobile usb driver adlı makalemizden indirin)

SP_Flash_Tool_v3.1304.0.119(programlar menüsünden indirin)

 

İndirmiş oldugunuz dosyaları rardan cıkartarak masaüstünde klasöre cıkartın ilk olarak telefonunuzun usb sürücüsünü kurun. Sp flash tool aracımızı sag tık yaparak yönetici olarak calıstır diyoruz.Acılan pencerede scatter loading bölümüne tıklıyoruz ve indirmiş olduğumuz rom dosyasının içindeki ”MT6589_Android_scatter_emmc” adındaki dosyayı secip ac diyoruz.Sol altta kutucukları işaretli 13 tane dosya gözükecek burada dikkat edilmesi gereken en önemli olay PRELOADER adındaki dosya işaretli olmayacak mutlaka tikini kaldırın eğer unutursanız telefonunuz düzeltilmesi mümkün olmayan bir hasar alabilir.Son kontrollerinizi tamamlayın ve üstte Firmware-Upgrade butonuna tıklıyoruz. Şimdi telefonunuzun pilini cıkartarak usb kablosuyla telefonunuzu bilgisayara baglayın. Bilgisayarınız telefonunuza ait sürücüleri kurmaya baslayacak sürücülerin tamamı yüklenene kadar bekleyin sürücüler sorunsuz bir sekilde kurulduktan sonra rom kurulumu otomatik olarak baslayacaktır.En altta yükleme işlemi sarı renkte serit halinde gözükecektir. Yükleme işi tamamen bittikten sonra COMPLETE  Yazan yesil bir halka cıkacak ve usb kablosunu cıkartabilirsiniz telefonunuzun acılması 5-10 dakika sürebilir.Telefonunuz acıldıktan sonra ayarlarını yapıp kullanmaya baslayabilirsiniz.

Bir Yanıt

  1. Nurettin Kasım 11, 2018

Cevap Bırakın