General Mobile 4G Android One Sıngle ve Dual Stock Rom Yükleme

Yayın Tarihi Ocak 26, 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

General Mobile 4G Android One marka telefona stock rom yüklemesi nasıl yapılır anlatacagım. Bu marka telefonlar SINGLE ve Dual olarak iki ye ayrılmakta yani tek hatlı ve cift hatlı.Kurulum yönergeleri aynıdır sadece rom kurarken telefonunuz tek yada cift hatlıysa uygun romu kullanarak kurulum yapmanız gerekir.

GEREKLİ DOSYALAR

Drivers+ADB sürücüler(Programlar menüsünden general mobile usb sürücüler adlı makalemizden indirin)

General Mobile 4G Android One Stock Rom SINGLE Yada Dual 6.0.1(Rom bölümü menüsünden general mobile discovery stock romlar adlı makalemizden telefonunuza uygun romu indirin)

İlk olarak telefonunuza ait sürücüleri bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor. İndirmiş oldugunuz Drivers+ADB sürücüleri ve rom dosyasını masaüstünde bir klasöre cıkartın ve klasör içindeki tüm sürücüleri bilgisayarınıza kurun.Telefonunuzun ayarlarından öncelikle geliştirici menüsünden Usb hata ayıklama ve OEM kilidini aktif etmeniz gerekiyor. Telefonunuzda geliştirici menüsü yok ise Ayarlar>cihaz hakkında>yapım numarasına 10 defa tıklayın ayarlar menüsünde geliştirici secenekler adında menü gelecektir.

İlgili Yayınlar  General Mobile GM5 Plus Satısta!

Sürücülerin kurulumunu yaptıktan  sonra bilgisayarınızı tekrar baslatın ve telefonunuzu bootloder moduna almanız gerekiyor. Bootloder moduna gecebilmek için ilk olarak telefonunuzu recovery moduna alın.Telefon kapalı haldeyken ses acma ve power tusuna basılı tutun ekran acıldıgında power tusundan elinizi cekin ve recovery menü acılacaktır. Recovery modunda reboot to bootloder üzerine gelerek power tusuyla onaylayın telefon kendini tekrar baslatarak bootloder moduna gececektir.Telefonunuzu bu sekilde usb kablosuyla bilgisayara baglayarak sürücülerin yüklenmesini saglayın.

Şimdi masaüstüne cıkartmıs oldugunuz Rom dosyasının klasörünü acın ve klavyedeki SHIFT Tusuna basılı tutarak bos bir yerde sag tıklayarak komut penceresini burada ac secenegine tıklayın.Acılan komut penceresine fastboot oem unlock-go yazarak entere basın işlem bittiğinde pencereyi kapatın telefon kendini tekrar baslatabilir. Telefonu tekrar bootloder moduna alarak bilgisayara baglayın.

İlgili Yayınlar  Basit Yoldan Cwm-Twrp Recovery Kurulumu

Tekrar masaüstüne cıkarmıs oldugunuz rom klasörünü acın ve İnstall Rom.bat dosyasını cift tıklayarak acın yine siyah bir komut penceresi acılacak ve rom yükleme işlemi otomatik olarak baslayacaktır.Yükleme işlemi 5 dakika sürebilir işlem bittiğinde ALL JOB DONE yazısını görürseniz rom yüklemesi bitmiş demektir.Telefon kendini tekrar baslatacaktır eger baslatmaz ise power tusuna basarak telefonu acın muhtemelen recovery modda acılacaktır Wipe data factory reset ve Wipe cache işlemlerini yaparak reboot to system now diyerek telefonu tekrar baslatın telefonun acılması uzun sürebilir sabırla bekleyin.Telefonunuz acılınca ayarlarını yaparak kullanmaya baslayabilirsiniz kolay gelsin.

İlgili Yayınlar  GM Dosyalar

Enjoyed this video?
"No Thanks. Please Close This Box!"