Google Adsense – Basit Yoldan Hesap Almanın Püf Noktaları

Yayın Tarihi Ocak 4, 2018

Google adsense hesabı almak - Püf noktaları,kolay yoldan adsense hesabı almak

 

 GoogleAdsense  hesabı almak pekte kolay bir iş değil. Eger bir web siteniz varsa ve bunu fırsata cevirmek isterseniz en güvenilir ve garanti bir yöntem olarak siteniz de Google reklamları yayınlatarak para kazanmanız mümkün.  

Google’nin politikaları gereği kullanıcılarının uymasını istediği bazı belli baslı kurallar var.Bu kurallara dikkat ederseniz sizde bir Google Adsense hesabına sahip olabilirsiniz.

Google Adsense Hesabı Nasıl Alınır?

Öncelikle bu işi basarabilmeniz için ilk olarak bir web sitesine ihtiyacınız var.Yıllardır Adsense hesabına kolay yoldan nasıl sahip olabilirim? sorusuna genelde verilen cevap bir blog sayfası olusturup orada özgün yazılar yazmanın tarifi yapılmıstır. Bunun baslıca nedeni olarak blogger sayfalarının diğer farklı veri tabanlı web sitelerine nazaran daha hızlı hit aldığı söyleniyordu fakat bu kişisel bir söylemdir.Eğer siz yazılarınızın tamamını özgün olusturursanız bütün platformlarda basarılı olursunuz.Web sitenizin illaki blogger tabanlı olması gerekmiyor.

Örneğin wordpress tabanlı bir web sitenizlede kısa süre içinde sonuc alabilirsiniz.Özellikle bu işte daha önce deneyimi olmayan biriyseniz kesinlikle kendinize WordPress tabanlı bir web sitesi olusturmanızı tavsiye ederim.Çünki wordpress’te deneyimsiz kişilerin  bile içeriklerini kolayca olusturabilmelerini saglayan yüzlerce faydalı eklenti mevcuttur. Yani bu eklentiler bir cok ayarı sizin için otomatik bir sekilde yapmakta ve geliştirilen, en fazla eklenti destekleyen veri tabanına sahiptir.

Google Adsense Hesabı Almanın Püf Noktaları

Web sitemizi olusturduk şimdi  içeriklerimizi yayınlamadan önce değinmek istediğim bir konu var.Google için yeterli ve kabul edilebilir bir web sitesine sahip olmak için en önemli husus web sitenizin teması olacaktır.Eger bu işten gercekten para kazanmak istiyorsanız kaliteli bir temaya sahip bir web siteniz olmalı.

Bu konuda en basarılı bulduğum kodlamasıyla olsun hızlı yüklenmesiyle olsun bun lar siteniz için cok önemlidir düşünsenize bir web sitesine giriyorsunuz sitenin acılması 3 dakika sürüyor hemen sıkılıp baska bir siteye bakmak istersiniz. Kendi web sitemde kullandığım ve cok basarılı bulduğum MyThemeShop temalarını tavsiye ederim. Web sitenizi olusturduktan sonra ilk yapmanız gerekenlere buradan ,web sitenize yüklemeniz gereken  eklentilerede Buradan Ulasabilirsiniz. Verdiğim bağlantılara giderek web sitenizi hazır hale getirin.

İlgili Yayınlar  İnternetten Yeni Para Kazanma Sistemi

Sıra geldi siteniz de içerik yayınlamaya. Burada en önemli olan özgün içerikler olusturmaktır.Google bu konuda cok hassas davranıyor. Yazılarınızı yada makalelerinizi diğer sitelereden kopyala yapıstır yöntemiyle yada baska bir sitenin makalesini tamamem kopyalayıp sitenize yapıstırarak kesinlikle olusturmayın. Google’nin botları o kadar gelişmiş botlarki; siz makalenizi yazıp yayına soktuktan sonra yazınızı indexlemek ve Google arama motorlarına kaydetmek için sitenizi ziyaret eder. Bu işlemi yaparken botlar girilen içeriğin daha önce aynısının veri tabanına kaydedilip kaydedilmediğini cok hızlı bir sekilde tarayabilirler. Eğer siz kopya bir içerik olusturursanız bunu kısa sürede anlayarak yazınızı indexlemez ve google arama motorlarında siteniz üst sıralara kesinlikle cıkmaz.

Bir web sitesi için index almak ve google arama motorlarında üst sıralara cıkmak olmazsa olmazlardan biridir.Hani demiştim ya WordPress’te bu konuda size yardımcı olacak ve işinizi kolaylaştıracak bir cok eklenti var diye işte o eklentilerden biri de All İn One Seo Pack eklentisidir. Sitenizin Google arama motorunda üst sıralara cıkabilmesi için yazılarınızın özgün ve seo kurallarına uygun olması gerekir. Bu eklenti sayersinde bu işi kolayca halledebilirsiniz.Şimdi aklınıza söyle bir soru gelebilir: Peki Google Adsense hesabı alabilmem için sitemde kac tane özgün içerik yayınlamam gerek?

En az 100 tane özgün içerik olusturmanız Google için yeterli olacaktır.Burada da dikkat etmeniz gereken hususlar var. Örneğin magazin icerikli bir web siteniz var ve bu web sitenizde 5 adet kategoriniz var. Örnek verecek olursak moda,giyim vs. gibi  bu kategorilerde içerik yayınlıyacaksınız burada önemli olan bütün kategoriler de içerik paylasmanız dır. Biraz önce verdiğimiz 100 içerikten yola cıkarsak 100 tane özgün yazınızı sadece moda kategorisi altında yazmayın bu sayıyı bütün kategorilere yayın ki Google reklam vermek için sitenizi incelediğinde sitenizi yapım asamasında yani demo olarak görmesin.Web sitelerinin bir cogunun red alması bu yüzdendir. Diyelim ki 100 tane özgün makale yazdınız ve artık Adsense hesabı almak için basvuru yapmak istiyorsunuz burada Google’nin Politikaları devreye girecek. Gelin bu politikaların neler olduğuna ve google’nin hangi kriterlere uygun web sitelerini kabul ettiğine değinelim..

İlgili Yayınlar  Google Analytics

Google Politikaları

1- En önemli olan ilk kriter özgün(orjinal size ait) ve seo uyumlu içerikler olusturmak

2- Adsense hesabına basvurabilmeniz için bir gmail hesabına ihtiyacınız var bu hesabın ismi mutlaka alan adınızla aynı olmalı örnek olarak siz www.yenibiriş.com adında bir web sitesi actınız basvuru yapmak için alacağınız gmail hesabı da yenibiriş@gmail.com isminde olmalıdır.

3- Google’nin göz önünde bulundurduğu en önemli bir sart ise sitenizin günlük aldığı hit yani ziyaretci sayısıdır bu sayı günde en az 400 ve üzerinde olmalıdır.

4- Web sitesi olustururken ilk olarak bir hosting firmasından hosting ve alan adı almanız gerek burada önemli olan alan isminizi en az 2 yıl ve üzerinde almanız gerek. 1 yıllık alınmış alan isimleri ve hosting alanları google için güven vermez.Eger türkce içerikli bir site olusturacaksanız tavsiyem türk hosting firmalarını tercih edin cünki siteniz Türkiye den ziyaretci alacagı için yabancı bir firma dan alan adı alırsanız sitenizin yüklenme hızını olumsuz yönde etkileyecektir. Türk hosting şirketlerinden önerebileceğim   GüzelHosting firmasıdır fiyatları gayet makuldür. Yabancı bir hosting firması düşünürseniz Godaddy önceliğiniz olsun. Tabiki kaliteli bir tema da satın almanız gerekiyor tema ücretleri bir defaya mahsustur bir defa ödeme yaparak ömür boyu kullanabilirsiniz bu yüzden iyi bir tema secmelisiniz sonradan değiştirilen temalar yüzünden siteniz hit kaybına uğrayacaktır bu da sizin zararınıza olur.Mutlaka siteniz için güvenlik sertifikanız olsun.Güvenlik sertifikası olan siteler(Https güvenli yazar)google için cok önemlidir ve arama motorlarında üst sıralara cıkmanıza yardımcı olacaktır.

İlgili Yayınlar  İnternetten Yeni Para Kazanma Yöntemi

5- Sitenizde en az 100 özgün içerik olmalı ve bütün kategorilerde yayımlanmıs makaleleriniz olmalıdır. Demo ve Yapım asamasında olan siteler google tarafından kabul görmezler. Sitenizin sade ve kolayca gezinilebilen bir yapısı olmalı ziyaretciler aradıklarını kolayca bulabilmeli yazıların iç içe girdiği karmasık ve sanki press yapılmıs gibi gezinmesi zor olan bir  web sitesi de kabul edilmiyor.

6- Sitenizde olmazsa olmazlardan biride  Hakkımda,Gizlilik Politikası,Telif Hakkı ve iletişim Sayfaları na yer vermektir.

7- Web siteniz sadece video ve fotoğraflardan olusmamalı, telif hakkı içerecek yayınlar,videolar yada programlar içermemelidir. Spam ve Cinsel içerikli siteler kesinlikle kabul edilmez. Oyun ve Crak üzerine kurulmus telif hakkına saygı göstermeyen web siteleri de Google’nin hoslanmadığı siteler arasında.

Bu yazdıklarımı harfiyen uygularsanız mutlaka sizde bir Google Adsense hesabına sahip olacaksınız. Sunu da unutmamak gerek web sitenizin bir kac ayda basarıya ulasmasını beklemek hayal olur siz özgün içeriklerinizi yayınladıkca hitiniz ve ziyaretci sayınız artacaktır. En önemliside Adsense’ye yılmadan basvuru yapmanız dır. Google ısrarcı olan yayıncılardan hoslanır ben ilk adsense hesabımı alamak için tam 18 defa basvuru yapmıstım 17 defa reddedildim ama sonunda kazandım. Birde sunu söylemem gerek her web sitesi için ayrı ayrı adsense basvurusu yapmanız gerekmiyor bir defa adsense hesabı alırsanız diğer bütün web sitelerinizi bu adsense hesabına bağlayıp google reklamları yayınlayarak para kazanabilirsiniz. Bol sanslar.

 

 

 

Enjoyed this video?
Google adsense hesabı almak kolay yoldan adsense hesabı almanın püf noktaları
"No Thanks. Please Close This Box!"